ZAKÁZKOVÁ VÝROBA NANO TEXTILIE

Zakázková výroba a vývoj

Nedílnou součástí naší práce je vývoj a výroba nových produktů, inovace stávajících řešení a spolupráce na nových aplikacích. Realizujeme kompletní řešení v oblasti produkce nano textilií, od výzkumu a vývoje na základě přání a požadavků zákazníka, přes technickou přípravu výroby až po finální sériovou výrobu.

Se zákazníkem provádíme počáteční analýzu jeho potřeb, cílové parametry a vlastnosti textilií a společně stanovíme hlavní směr vývoje. Běžně zajišťujeme i laboratorní testování materiálů, vzorky a ověřovací série pro přípravu sériové výroby.

Medicínské výrobky

Medicínská oblast je velmi široká, my se však, jako výrobce nanovlákenného laminátu, zaměřujeme na zdravotnické masky s vyšší filtrační účinností a filtry do respirátorů. Vyvíjíme také aplikace s aktivně působícími látkami, které se mohou uvolňovat přímo z nanovlákenné struktury. Jde o náplasti s polštářkem obsahujícím léčivou látku Chitosan obsaženou v nanovlákenné struktuře bránící před infekcí. Případně náplasti větších rozměrů určených pro chirurgické použití. Zde vynikne unikátní schopnost nanovláken ochránit ránu před infekcí v kombinaci s hojivou látkou Chitosan urychlující regeneraci tkáně.

Materiál pro výrobu zdravotnických roušek a respirátorů

Anti Microbe Web R
Filtrační materiál s nanovlákennou filtrační vrstvou z PVDF polymeru, <1 g/ m² , aplikovanou na nosnou vrstvu netkané textilie typu spunbond nebo meltblown.  Vrstva meltblown funguje jako předfiltr, který zachycuje prachové i mikrobiální částice. Nanovlákenná vrstva je hlavním filtračním médiem. ANTIMICROBE WEB R je typicky používán pro výrobu jednorázových zdravotnických masek NANO MED.CLEAN a NANO M.ON.  Hlavní předností tohoto materiálu je vynikající prodyšnost, stabilní účinnost a špičkové parametry na záchyt virů a bakterií (testováno 99,9% Virus Filtration Efficiency). Vyráběné zdravotnické masky splňují přísná kritéria podle normy EN 14683 na zdravotnické ochranné prostředky. Vedle základního materiálu ANTIMICROBE WEB R, určeného pro výrobu zdravotnických masek, vyrábíme také provedení ve vyšší gramáži, ideální pro použití jako vkládací filtry do komunitních roušek nebo do speciálních zdravotnických masek či skládaných filtrů.
Anti Microbe Web R FFP2
Materiál určený k výrobě respirátorů třídy FFP2 (podle standardu EN 149:2001+A1:2009), pro ochranu dýchacích cest v rizikovém prostředí. FFP2 respirátory vyrábíme a nabízíme pod značkami NANO MED.CLEAN a NANO M.ON.  Typická struktura vyráběného materiálu je nosná vrstva spunbond+meltblown a nanovlákenná filtrační vrstva. Vrstva meltblown funguje jako předfiltr, který zachycuje větší prachové i mikrobiální částice, hlavním filtračním médiem je vysoce účinný nanovlákenný filtr. Oproti běžným FFP2 respirátorům jsou nano respirátory výrazně komfortnější díky vyšší prodyšnosti a zabezpečují dlouhotrvající ochranu po celou dobu nošení. Nedochází u nich ke ztrátě filtrační účinnosti vlivem zvlhnutí a ztráty elektrostatického náboje vláken. Nejbezpečnější způsob ochrany. Vyráběné FFP2 masky jsou certifikovány a testovány podle normy EN 149. Vyráběný materiál může být na přání odběratele optimalizován i pro použití pro výrobu respirátorů třídy FFP3.

Kosmetika

V oblasti kosmetiky se zaměřujeme na dámy, kde jsou z našeho materiálu Chito Fib vyráběny masky na obličej a dekolt jejichž účelem je rychleji regenerovat drobná poranění kůže.

Pleťové masky

Suchá pleťová maska s Chitosanem na obličej a dekolt je vhodná pro použití po drobných kosmetických zákrocích a běžné kosmetické činnosti, kdy v pokožce dochází k drobným poraněním a je žádoucí co nejrychlejší regenerace.

Filtrace a separace

Nanovlákenné médium je svými unikátními vlastnostmi vhodné na filtraci nežádoucích částic z ovzduší. Je ideálním řešením veškeré vzduchové či kapalinové filtrace, součástí domácích i průmyslových klimatizačních jednotek a systémů pro velmi jemnou filtraci až na úroveň HEPA a ULPA.

Další typické využití je například v oblasti potravinářství, pro filtraci solí z vodného roztok. Či při odsíření výparů elektráren v průmyslovém měřítku.

Technické textile

Nanovlákenný laminát je svými vlastnostmi vhodný pro insekticidní textílie sloužící jako ochrana před škůdci. Další využití je v oděvnictví, typicky v segmentu sport a outdoor, kde úspěšně funguje jako membrána nahrazující dobře známý Goretex.

Průmyslové filtry

Vícevrstvá média s předfiltrací tvoří mechanickou zábranu před průnikem prachu, bakterií i virů jsou vhodná do velkých průmyslových objektů, např. průmyslové haly, letiště, ale i dálková potrubí pro vedení plynů.

Mechanické bariéry

Nanovlákenné struktury mají opravdu široké uplatnění. Dokonce i v lesním hospodářství je lze spatřit. Konkrétně jako insekticidní sítě, kterými jsou přikryty poskládané kmeny v lese. Smyslem je zabránit škůdcům proniknout k zdravému dřevu nebo se naopak z napadeného rozšířit do okolí.