FFP2 – certifikované respirátory Nano Med.Clean

Nano Med.Clean FFP2 je prémiový respirátor, vyrobený z materiálu Antimicrobe Web R s filtrační účinností na záchyt >99% virů, bakterií a pevných částic.

Nano Med.Clean FFP2 je prémiový respirátor, vyrobený z materiálu Antimicrobe Web R s filtrační účinností na záchyt >99% virů, bakterií a pevných částic.

 

Filtrační médium z nanovláken zabezpečuje maximální filtrační účinnost, jedinečnou ve své třídě, a zároveň nabízí vysoký komfort dýchání díky velmi dobré prodyšnosti. Umožňuje snadné dýchání a zároveň poskytuje nejvyšší stupeň ochrany jak pro běžného uživatele, tak například pro seniory, asmatiky a alergiky.

Stabilní účinnost. Filtrační vrstva z nano vláken představuje mechanickou bariéru proti průniku virů, bakterií a drobných pevných částic. Její filtrační funkce je stabilnější a déletrvající, oproti běžným maskám. Filtrace u standardních FFP2 masek funguje na principu elektrostatického náboje, který “přitahuje” nečistoty a zabraňuje jejich pronikání skrz roušku. Postupným zvlhnutím, vydechováním vodních par, účinnost běžné masky postupně klesá (ztráta elektrostatického náboje).  Filtry s nanovlákennou vrstvou ale zabezpečují dlouhodobou ochranu, při plné účinnosti filtru.

 • certifikace EN 149:2001+A1:2009 třída FFP2 NR, testováno a certifikováno v nezávislé akreditované laboratoři v EU
 • nano membrána Antimicrobe Web R – špičková filtrační účinnost (>99%), dokonalá ochrana proti virům, bakteriím či smogu
 • všechny suroviny pro výrobu pocházejí z EU, garantovaná kvalita, bezpečnost a zdravotní nezávadnost
 • tvarově optimalizovaný design obličejové masky, tvarovatelný nosní klip a elastické gumičky za uši zabezpečují dokonalou ochranu a minimalizují průnik vzduchu a tedy nežádoucích mikroorganismů nebo kapének mimo filtrační médium
 • špičková míra ochrany – norma FFP2 vyžaduje „pouze“ 94% účinnost, respirátor Nano Med.Clean dosahuje filtrační účinnosti >98%
 • špičková prodyšnost
 • dokonale drží tvar
 • hypoalergenní
 • hygienicky balený (po kuse)
 • jednorázový s možností opakovaného použití
 • silný drátek výztuhy okolo nosu umožňuje dokonalé přizpůsobení tvaru obličeje, což ocení zejména uživatelé s brýlemi
 • pro firemní a velkoobchodní zákazníky možnost potisku vlastním logem
 • dostupné balení: 5, 10, 25ks
 • barevné provedení : bílá, tělová, černá
 • uni velikost 158 x 105 mm
 • váha 4,35 g/ks

5 vrstvý respirátor pro maximální ochranu

Vrstva 1 (vnitřní):

PP Spunbond 20 g/m2

Vrstva 2:

Filtrační vrstva nano:  Antimicrobe Web R  MB40 FFP2

Vrstva 3:

PP spunbond 17 g/m2 & meltblown 20 g/m2

Vrstva 4:

PP spunbond 30 g/m2

Vrstva 5 (vnější):

PP spunbond 40 g/m2

Structure of FFP2 Nano Med.Clean with Antimicrobe Web R filter media

Certifikace

Kategorie III. EN 149:2001+A1:2009 třída FFP2 NR

Certifikováno 30. 3. 2021 v GEPTESZT KFT,  Id. Nr. 2233.

 

Výroba

Roušky a filtry NANO MED CLEAN jsou vyráběny v ČR, všechny používané materiály pocházejí od dodavatelů z EU. 

Stabilní a dlouhodobá účinnost

Filtrační vrstva z nano vláken představuje mechanickou bariéru proti průniku virů, bakterií a drobných pevných částic. Její filtrační funkce je stabilnější a déletrvající, oproti běžným maskám. Filtrace u standardních FFP2 masek funguje na principu elektrostatického náboje, který “přitahuje” nečistoty a zabraňuje jejich pronikání skrz roušku. Postupným zvlhnutím, vydechováním vodních par, účinnost běžné masky postupně klesá (ztráta elektrostatického náboje).  Filtry s nanovlákennou vrstvou ale zabezpečují dlouhodobou ochranu, při plné účinnosti filtru.

Kapenka orange

FFP2 splňuje požadavky podle Opatření vlády ČR

Naše FFP2 respirátory i zdravotnické masky (roušky) splňují požadavky definované v Mimořádném opatření Vlády ČR, platné od 1. 3. 2021

Dne 26.2.2021 vydala Vláda ČR tzv. Mimořádné opatření (č. j.: MZDR 15757/2020-45/MIN/KAN), které občanům nařizuje, mimo jiné,  používat ochranné prostředky dýchacích cest, a sice “...respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2, KN 95), zdravotnická obličejová maska nebo obdobný prostředek naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek) normy ČSN EN 14683+AC…”

4.3. 2021, v rámci poslaneckých interpelací potvrdil ministr Blatný také správnost používání nano roušek, mj.  …“V konkrétní rovině lze říct, že produkt nesoucí označení nano – či jiné dílčí označení naplňující filtrační účinnost min. 94 % (norma EU č. 149), popřípadě 95 % (norma ČLR GB 2626) atp., jak je uvedeno v MO, tak je možné tento produkt bez potíží používat.”