NANO ROUŠKY

Jednorázové roušky a vkládací filtry do roušek

99.9%
účinnost

Prakticky absolutní ochrana před viry, bakteriemi a prachovými částicemi. Certifikovaná účinnost 99,9 %, ověřena Nelson Laboratory USA.

Prakticky absolutní ochrana před viry, bakteriemi a prachovými částicemi. Certifikovaná účinnost 99,9 %, ověřena Nelson Laboratory USA.

skvělá
prodyšnost

Snadné dýchání díky vysoké prodyšnosti materiálu s nano vlákenným filtrem (200 l/m²/s), při zachování maximální účinnosti.

Snadné dýchání díky vysoké prodyšnosti materiálu s nano vlákenným filtrem (200 l/m²/s), při zachování maximální účinnosti.

12 hodin
ochrana

Roušku lze nosit až 12 hodin. Nano filtr, oproti běžným zdravotnickým maskám, neztrácí účinnost ani postupným vlhnutím (vydechované vodní páry).

Roušku lze nosit až 12 hodin. Nano filtr, oproti běžným zdravotnickým maskám, neztrácí účinnost ani postupným vlhnutím (vydechované vodní páry).

certifikace,
vyrobeno v ČR

Roušky a filtry NANO MED CLEAN jsou vyráběny v ČR nebo SR. Všechny použité materiály byly vyrobeny v EU. CE certifikovaná jako zdravotnický prostředek, EN 14683.

Roušky a filtry NANO MED CLEAN jsou vyráběny v ČR nebo SR. Všechny použité materiály byly vyrobeny v EU. CE certifikovaná jako zdravotnický prostředek, EN 14683.

Stabilní účinnost. Filtrační vrstva z nano vláken představuje mechanickou bariéru proti průniku virů, bakterií a drobných pevných částic. Její filtrační funkce je stabilnější a déletrvající, oproti běžným zdravotnickým rouškám. Filtrace u standardních roušek funguje na principu elektrostatického náboje, který “přitahuje” nečistoty a zabraňuje jejich pronikání skrz roušku. Postupným zvlhnutím, vydechováním vodních par, účinnost běžné roušky postupně klesá (ztráta elektrostatického náboje).  Naše roušky a filtry s nanovlákennou vrstvou ale zabezpečují až 12 hodinovou ochranu, při plné účinnosti filtru.

Ekonomicky i ekologicky smysluplné. Oproti běžné jednorázové roušce, kterou je třeba po několika hodinách vyměnit za novou, můžete tedy naši roušku nebo filtr používat výrazně déle, a roušek tedy spotřebujete několikanásobně méně. V souhrnu tedy jde o levné, velmi bezpečné a navíc ekologické řešení Vaší ochrany před viry a bakteriemi.

Chráním tebe i sebe. Naše kvalitní roušky s nanovlákenným filtrem chrání před viry obousměrně, není to pouze “moje rouška chrání tebe”. Chráníme nejen své okolí, ale především sami sebe, své vlastní zdraví! To je zásadní přínos oproti běžným rouškám.

Prodejcem roušek a filtrů NANO MED.CLEAN v České republice je naše mateřská společnost Triola, která se zabývá také velkoobchodním prodejem pro podnikatele a firmy (kontakty).

Certifikace

Kategorie III. EN 149:2001+A1:2009 třída FFP2 NR

Certifikováno 30. 3. 2021 v GEPTESZT KFT,  Id. Nr. 2233.

 

Jednorázová ochranná maska, s tvarovatelným páskem přes nos a s gumičkami určenými pro uchycení za ušima.

Aplikace: Na všech místech, kdy dochází k pohybu osob v kratší vzdálenosti než 2 m od sebe, zejména však v uzavřených prostorách, nebo prostorách se zvýšeným počtem osob, a kde je zvýšené riziko přenosu infekčních agens zejména na osoby se sníženou imunitou nebo na osoby v nejbližším okolí uživatele zdravotnické obličejové masky.

Zdravotnická maska NANO MED.CLEAN je vyrobená z třívrstvého filtračního média složeného z vrstvy nosné textilie, nanovlákenného filtru, a ochranné vrstvy textilie.

 • CE certifikováno, jako zdravotnický prostředek třídy I., podle normy EN 14683, typ IIR.
 • Vysoká filtrační účinnost 99,9 % záchyt virů, bakterií i prachových částic ověřena Nelson Laboratory testy VFE, BFE, PFE (*).
 • Snadné dýchání díky vysoké prodyšnosti (200 l/m²/s) při zachování účinnosti.
 • Masku lze nosit až 12 hodin.
 • Zdravotně nezávadná dle měření Státního zdravotního úřadu Praha.
 • Vyrobena z jemného nedráždivého materiálu.
 • Neobsahuje latex, skelná vlákna ani jiné alergizující substance.
 • Všechny materiály použité na výrobku jsou vyrobené v EU.
 • Prohlášení o shodě.

Testy našich materiálů na roušky a filtry, provedené v Nelson Laboratory (USA). Potvrzena účinnost filtrace 99,9% :

 • test VFE  – Viral Filtration Efficiency – jde o testování míry odolnosti materiálu vůči pronikání virů.
 • test BFE – Bacterial Filtration Efficiency – test podobný VFE, s tím že jde o míru odolnosti materiálu vůči pronikání bakterií, které jsou obecně o řád větší než viry.
 • test PFE – Particle Filtration Efficiency – vyhodnocuje efektivitu filtrace pevných částic filtračního (smog, prach).

Výroba nanovlákenných materiálů na roušky a filtry:

Nejčastější dotazy k rouškám (FAQ):

Zde naleznete nejčastější témata týkající se jednorázových nanoroušek a nanofiltrů do roušek vyrobených dceřinou společností Trioly Nano Medical s.r.o. s českou výrobou v Liberci.

Splňují vaše nanoroušky a nanofiltry nové nařízení vlády?

Nanorouška, nebo respirátor, jsou nyní povinné v prodejnách, provozovnách, ve zdravotnických a sociálních zařízeních, na pracovištích a ve veřejné dopravě. Naše nanoprodukty splňují podmínky mimořádného opatření vlády, neboť je nutná minimálně 94% filtrační účinnost, přičemž naše nanoprodukty mají dokonce 99,9% filtrační účinnost. Zároveň splňují normu ČSN EN 14683 a mají certifikaci CE.

Poskytujete k nanorouškám certifikáty?

Certifikáty i prohlášení o shodě jsou k dispozici na vyžádání na chatu nebo na info@triola.cz. Produktové listy a certifikát zároveň přikládáme k objednávce.

Kde mohu nanofiltr nebo nanomateriál koupit v metráži?

S požadavkem na koupi nanofiltru v metráži se obraťte přímo na nanomedical.cz. Triola prodává pouze hotové výrobky Nano Med.Clean.

Jaký je rozdíl mezi nanorouškou a respirátorem?

Jak průmyslové respirátory s účinností FFP2 a FFP3, tak i nanoroušky slouží k ochraně nositele i jeho okolí. Pro oba výrobky platí různé normy a mají i odlišná doporučení, co se týče času, který v nich nositel může strávit.
Průmyslový respirátor funguje nejčastěji na principu elekrostaticky nabité textilie meltblown a bývá těsně posazený na tváři, přičemž dýchání v něm bývá obtížnější. Vlhnutím ztrácí svou filtrační účinnost. Respirátor by správně měl být ve shodě s normou EN 149.
Nanoroušky zachycují mikročástice pomocí nanovlákenné membrány. Vysoká prodyšnost nanoroušky je zajištěna tím, že molekuly vzduchu, na rozdíl od kapének přenášejících viry, projdou hustou nanovlákennou sítí velmi lehce. Oproti respirátorům neztrácí nanoroušky vlhnutím svou filtračním účinnost, neboť nepracují s elektrostatickým nábojem. Garancí kvality nanoroušky je shoda s evropskou normou EN 14683 a značka CE.

Vyrábí Nanomedical materiál i pro jiné značky?

Dceřiná společnost Trioly Nanomedical dodává materiály i jiným firmám. Finální podobu produktů i cenovou politiku si poté volí přímo prodejci sami.
Existují i funkční rozdíly například mezi naší nanorouškou NANO MED.CLEAN a nanorouškou NANO M.ON. Ta totiž navíc obsahuje i předfiltr s důrazem na filtraci prachových částic. Vzhledem k povaze nanoproduktů lze ovšem při správném používání počítat vždy se záchytem částic typu prach, pyl, kapénky, bakterie nebo viry.

Mohu nanoroušky dezinfikovat UV zářením nebo dezinfekcí?

Doporučujeme nanoroušky i nanofiltry nedezinfikovat, ale používat je dle návodu a tedy jako jednorázové zdravotnické pomůcky. Jen tak může být zachována jejich výjimečná filtrační účinnost.

Na jakém principu fungují nanoroušky a nanofiltry?

Nanovlákna ve filtru vytvářejí mechanickou bariéru, přičemž nanovlákenná membrána disponuje tak malými otvory, že jimi žádný vir nebo bakterie neprojdou.

Jak nosit nanoroušku, aby těsnila?

Máte pocit, že vám chirurgická rouška nesedí, nebo že jsou gumičky moc dlouhé? Zřejmě ji máte špatně nasazenou.

Aby vám rouška správně seděla, je nutné vytvarovat si ji podle tvaru svého nosu. Pokud je vám stále rouška volnější, doporučujeme si na gumičkách udělat uzlíky.

Nanoroušky jsou oboustranné, ale doporučujeme je nosit stranou s výraznějším vyztužením směrem k obličeji.

Správně nasazená rouška vám poskytne spolehlivou ochranu po 12 hodin.

Jednorázovou nanoroušku nebo roušku s filtrem?

Máme dva typy bavlněných roušek v různých barvách a jednorázovou nanoroušku s potiskem NANO. Oproti bavlněným rouškám na vázání má jednorázová chirurgická rouška gumičky za uši.

U bavlněných si můžete vybrat buď skládanou, nebo roušku hladkou, tzv. masku.
Roušky masky jsou k dispozici ve dvou velikostech:
S/M pro ženy a děti od 10 let,
L/XL pro muže.

Jak zjistíte velikost masky?

Přiložte si metr na obličej a měřte od kořene nosu po bradu. Velikosti S a M odpovídají 13 až 14 cm. U velikostí L a XL si naměříte 15 cm a více.

Do všech roušek Triola lze vložit filtr NANO.MED CLEAN.

Z jakého materiálu je filtr a jaké jsou jeho specifikace?

Materiál filtru obsahuje polypropylen 99,9 % a PVDF 0,1 % a základem je netkaná textilie Pegas.

Filtr byl testován na částicích o velikosti 0,1 mikrometru nebo-li 100 nanometrů.

Máme certifikát a rádi vám ho pošleme na vyžádání. Výsledky testů nanofiltrů jsou z laboratoře Nelson Labs. Tyto testy si nechala zpracovat naše dceřiná společnost Nano Medical s.r.o., která je dodavatelem materiálu na výrobu nanofiltrů.

Zde naleznete informace o registraci ve státní evidenci.

Nano Medical s.r.o. je členem Asociace nanotechnologického průmyslu ČR založené v roce 2014.

Filtr vás ochraní po celý den. Po 12 hodinách od počátku užívání je třeba jej vyhodit. Při fyzické zátěži je vhodné filtr měnit častěji.
Filtr je unikátní svou prodyšností. Čím více je ale zanesený, tím hůře se skrz něj dýchá.

Pokud nepoužité filtry nebo nanoroušky skladujete v suchu a mimo sluneční záření, vydrží 2 roky.

Mohou se nanovlákna usazovat v plicích?

Nanoroušky operují s technologií na bázi polymerních nanovláken. Nanotechnologie tohoto typu neobsahuje nanočástice a tudíž nedochází k jejich uvolňování. Soudržnost jednotlivých vláken tak neumožňuje jejich vyčlenění ze struktury. Podpůrná vrstva spunbond slouží pouze ke stabilizaci účinnosti nanovlákenné vrstvy.
U anorganických nanovláken z prekurzorů je tomu jinak a může dojít k jejich uvolnění. S těmi se ovšem v rámci výroby nanoroušek nepracuje.
V kombinaci s udržováním čistého výrobního prostředí patří tedy tato technologie k těm nejbezpečnějším.

Vyrábíte nanoroušky a nanofiltry v Česku?

Materiál na filtry a jednorázové nanoroušky je vyráběn v nové továrně Nano Medical s.r.o. v Liberci.

Bavlněné roušky šijeme v továrně Trioly v Horním Jiřetíně.

Jaké jsou rozměry nanofiltrů a nanoroušek?

Rozměry filtru jsou 11,7 cm x 15,6 cm.

Rozměry jednorázových nanoroušek jsou 17,9 cm x 9,5 cm.

Je možná nákup nanofiltrů a nanoroušek na firmu?

E-shop www.triola.cz je určený pouze pro maloobchodní prodej, jak je uvedeno i u produktů roušek.

Při nákupu na IČO kontaktujte obchod@triola.cz