Produkty & služby

Zakázková výroba a vývoj

Nedílnou součástí naší práce je vývoj a výroba nových produktů, inovace stávajících řešení a spolupráce na nových aplikacích. Realizujeme kompletní řešení v oblasti produkce nano textilií, od výzkumu a vývoje na základě přání a požadavků zákazníka, přes technickou přípravu výroby až po finální sériovou výrobu.

Se zákazníkem provádíme počáteční analýzu jeho potřeb, cílové parametry a vlastnosti textilií a společně stanovíme hlavní směr vývoje. Běžně zajišťujeme i laboratorní testování materiálů, vzorky a ověřovací série pro přípravu sériové výroby.

Medicínské výrobky

Medicínská oblast je velmi široká, my se však, jako výrobce nanovlákenného laminátu, zaměřujeme na zdravotnické masky s vyšší filtrační účinností a filtry do respirátorů. Vyvíjíme také aplikace s aktivně působícími látkami, které se mohou uvolňovat přímo z nanovlákenné struktury. Jde o náplasti s polštářkem obsahujícím léčivou látku Chitosan obsaženou v nanovlákenné struktuře bránící před infekcí. Případně náplasti větších rozměrů určených pro chirurgické použití. Zde vynikne unikátní schopnost nanovláken ochránit ránu před infekcí v kombinaci s hojivou látkou Chitosan urychlující regeneraci tkáně.

Materiál pro výrobu zdravotnických roušek a respirátorů

SB 60 – obchodní označení “Anti Microbe Web R”

Filtrační materiál vyrobený z třívrstvého média složeného z nosné netkané textilie spunbond 30 g/m², nanovlákenného filtru PVDF 1-2 g/ m² a ochranné vrstvy netkané textilie spundbond 30 g/ m². Typicky je používán pro výrobu jednorázových zdravotnických roušek NANO MED.CLEAN. Hlavní předností tohoto materiálu je vynikající prodyšnost a špičková účinnosti při záchytu virů a bakterií (99,9%).

SB 80 – obchodní označení “Anti Microbe Web R”

Filtrační materiál o vyšší gramáži, vyrobený z média složeného z vrstvy nosné netkané textilie spunbond 30 g/m², nanovlákenného filtru PVDF 0,4 -0,6 g/ m² a ochranné vrstvy netkané textilie spundbond 50 g/ m². Tento materiál je tužší než SB60, disponuje ale srovnatelnou prodyšností, a je ideální pro výrobu jednorázových výměnných filtrů do bavlněných roušek. Samozřejmostí je maximální účinnost filtrace bakterií a virů (99,9%) a výborná prodyšnost materiálu.

MB – prémiový materiál pro masky s dvojí filtrační účinností pro roušky NANO M.ON

Filtrační materiál složený z nosné textilie spunbond meltblown (klasický princip filtrace díky elektrostatické vlastnosti materiálu), nanovlákenného filtru PVDF 0,4 -0,6 g/ m² a ochranné vrstvy netkané textilie spundbond. Tato kombinace materiálů zabezpečuje maximální účinnost filtrace. Vrstva meltblown funguje jako předfiltr, který zachycuje prachové i mikrobiální částice, a je doplněný vysoce účinnou nano filtrační vrstvou, s účinnost 99,9% záchytu virů a bakterií.  

FFP2 – materiál pro výrobu respirátorů třídy FFP2

Materiál určený k výrobě respirátorů třídy FFP2 (podle standardu EN 149:2001+A1:2009), pro ochranu dýchacích cest v rizikovém prostředí. Typická struktura vyráběného materiálu je nosná vrstva spunbond+meltblown, nanovlákenná membrána a krycí/výztužná vrstva netkané textilie v gramáži podle požadavků zákazníka. Vrstva meltblown funguje jako předfiltr, který zachycuje větší prachové i mikrobiální částice, a je doplněna vysoce účinnou nano filtrační vrstvou.
Materiál dodáváme také bez krycí vrstvy, která může být v rámci výroby respirátoru pouze přikládána, bez laminace, pro dosažení optimálních parametrů prodyšnosti.
Materiál byl testován Výzkumným ústavem bezpečnosti práce, normovaným testem NaCl a na prachové částice, s výslednou filtrační účinností >94%..  

Kosmetika

V oblasti kosmetiky se zaměřujeme na dámy, kde jsou z našeho materiálu Chito Fib vyráběny masky na obličej a dekolt jejichž účelem je rychleji regenerovat drobná poranění kůže.

Pleťové masky

Suchá pleťová maska s Chitosanem na obličej a dekolt je vhodná pro použití po drobných kosmetických zákrocích a běžné kosmetické činnosti, kdy v pokožce dochází k drobným poraněním a je žádoucí co nejrychlejší regenerace.

Filtrace a separace

Nanovlákenný laminát je svými unikátními vlastnostmi vhodný na filtraci nežádoucích částic z ovzduší. Jeho využití je při odsíření výparů elektráren.

Další typické využití je například v oblasti potravinářství, pro filtraci solí z vodného roztoku.

Technické textile

Nanovlákenný laminát je svými vlastnostmi vhodný pro insekticidní textílie sloužící jako ochrana před škůdci. Další využití je v oděvnictví, typicky v segmentu sport a outdoor, kde úspěšně funguje jako membrána nahrazující dobře známý Goretex.

Průmyslové filtry

Vícevrstvá média s předfiltrací tvoří mechanickou zábranu před průnikem prachu, bakterií i virů jsou vhodná do velkých průmyslových objektů, např. průmyslové haly, letiště, ale i dálková potrubí pro vedení plynů.

Mechanické bariéry

Nanovlákenné struktury mají opravdu široké uplatnění. Dokonce i v lesním hospodářství je lze spatřit. Konkrétně jako insekticidní sítě, kterými jsou přikryty poskládané kmeny v lese. Smyslem je zabránit škůdcům proniknout k zdravému dřevu nebo naopak z nemocného dřeva se rozptýlit po okolí.