O nás

Společnost NANO MEDICAL se zabývá vývojem a výrobou nanovlákenných textilií pro segmenty zdravotnictví, kosmetiky a filtrace. Jsme dceřinnou firmou společnosti TRIOLA a.s., tradičního českého výrobce spodního prádla. Jádro našeho týmu tvoří zkušení experti, kteří stáli u zrodu nano průmyslu v České republice. Díky spojení těchto dlouholetých zkušeností a naší špičkové technologie vyvíjíme a vyrábíme moderní nanovlákenné  materiály té nejvyšší kvality.

Nabízená řešení

Řez nano vlákenné vrstvy

Medicínské výrobky

Medicínská oblast je velmi široká, my se však, jako výrobce nanovlákenného laminátu, zaměřujeme na zdravotnické masky s maximální filtrační účinností, filtry do respirátorů a také na přidané látky do nanovlákenné struktury, jako jsou hojící náplasti, kde jde o urychlení hojení a ochranu tkáně před bakteriemi.

Nano roušky

Jednorázové zdravotnické masky s unikátním filtrem z nano vlákenné vrstvy. Špičková filtrační účinnost, 99,9% na záchyt virů, bakterií i prachových částic. Vynikající prodyšnost materiálu (200 l/m²/s), snadné dýchání, komfort i při dlouhodobém používání. Testováno v Nelson Laboratory (USA), Certifikováno jako zdravotnický prostředek typu II.

Kosmetika

V oblasti kosmetiky se zaměřujeme na dámy, kde jsou z našeho materiálu Chito Fib vyráběny masky na obličej a dekolt jejichž účelem je rychleji regenerovat drobná poranění kůže.

Farmaceutické výrobky

Na malá poranění zejména prstů horních a dolních končetin, ale i drobné řezné rány a oděrky jsou z našeho materiálu vyráběny náplasti.

Filtrace

Nanovlákenný laminát je svými unikátními vlastnostmi vhodný na filtraci nežádoucích částic z ovzduší. Jeho využití je při odsíření výparů elektráren.

Separace

Nanovlákenný laminát je svými vlastnostmi vhodný pro použití v oblasti potravinářství pro filtraci solí z vodného roztoku.

Technické textile

Nanovlákenný laminát je svými vlastnostmi vhodný pro insekticidní textílie sloužící jako ochrana před škůdci. Další využití je v oděvnictví, kde úspěšně funguje jako membrána nahrazující dobře známý Goretex.

Jak to všechno začalo

PŘÍBĚH VYTRVALOSTI A ÚSPĚCHU

Ředitelka společnosti Nano Medical, s.r.o., Ing. Marcela Munzarová je mezinárodně uznávaná odbornice, která si svou pozici vybudovala znalostmi a inovativním přístupem v použití nano vlákenných struktur. Výsledky její práce jsou zvláště patrné v době, kdy na celé zeměkouli dochází k prudkým změnám jak přírodním, tak celospolečenským. Nepřišlo to však ze dne na den. I v tomto případě platí, že systematickou dlouhodobou činností lze dosáhnout vynikajících výsledků.

Zájem o moderní textilie projevila Ing. Marcela Munzarová již jako studentka Technické Univerzity v Liberci, kde se věnovala technologii tkaní, a zvláště kompozitním materiálům. Následně v praxi zažila, jaké to je, když průmysl, který 400 let táhnul ekonomiku regionu přestal na 50 let inovovat, k tomu se změnila většina podmínek pro podnikání v části vyspělé Evropy a výsledkem je průmysl, který není schopen konkurovat se zeměmi na východní straně polokoule. Patří však k lidem, kteří se nevzdávají a raději hledají nové příležitosti. V roce 2005 ji zaujala naprosto převratná technologie, která shodou okolností vznikla ve stejném regionu. Technologie na průmyslovou výrobu nanovláken vyvinutá v Liberci. Pět let zkušeností přetavila v úspěšné vedení společností na výrobu  technických nanovláken a patří tak české a evropské průkopníky v tomto oboru.  Kombinace vývoje a snahy prosadit se ve světě ji vedla k úvahám o použití nanovláken v dalších oblastech. Výsledkem činnosti je průmyslová společnost Nano Medical, s.r.o., jejímž posláním je nabízet trhu špičkové materiály v segmentech zdravotnictví, kosmetiky a technických prostředků. Zde jsou již hojně využívány materiály jako Anti Microbe Web R filtrační medium s výjimečným záchytem částic, bakterií a virů, zároveň však vynikající prodyšností. Dále bioaktivní nanovlákenná struktura ChitoFib používaná pro krytí ran, při použití rozličných absorbentů, doslova akceleruje regenerační schopnosti.