O nás

Nabízená řešení

Medicínské výrobky

Medicínská oblast je velmi široká, my se však, jako výrobce nanovlákenného laminátu, zaměřujeme na zdravotnické masky s maximální filtrační účinností, filtry do respirátorů a také na přidané látky do nanovlákenné struktury, jako jsou hojící náplasti, kde jde o urychlení hojení a ochranu tkáně před bakteriemi.

Nano roušky

Jednorázové zdravotnické masky s unikátním filtrem z nano vlákenné vrstvy. Špičková filtrační účinnost, 99,9% na záchyt virů, bakterií i prachových částic. Vynikající prodyšnost materiálu (200 l/m²/s), snadné dýchání, komfort i při dlouhodobém používání. Testováno v Nelson Laboratory (USA), Certifikováno jako zdravotnický prostředek typu II.

Kosmetika

V oblasti kosmetiky se zaměřujeme na dámy, kde jsou z našeho materiálu Chito Fib vyráběny masky na obličej a dekolt jejichž účelem je rychleji regenerovat drobná poranění kůže.

Farmaceutické výrobky

Na malá poranění zejména prstů horních a dolních končetin, ale i drobné řezné rány a oděrky jsou z našeho materiálu vyráběny náplasti.

Filtrace

Nanovlákenný laminát je svými unikátními vlastnostmi vhodný na filtraci nežádoucích částic z ovzduší. Jeho využití je při odsíření výparů elektráren.

Separace

Nanovlákenný laminát je svými vlastnostmi vhodný pro použití v oblasti potravinářství pro filtraci solí z vodného roztoku.

Technické textile

Nanovlákenný laminát je svými vlastnostmi vhodný pro insekticidní textílie sloužící jako ochrana před škůdci. Další využití je v oděvnictví, kde úspěšně funguje jako membrána nahrazující dobře známý Goretex.

Jak to všechno začalo

PŘÍBĚH VYTRVALOSTI A ÚSPĚCHU

Ředitelka společnosti Nano Medical, s.r.o., Ing. Marcela Munzarová je mezinárodně uznávaná odbornice, která si svou pozici vybudovala znalostmi a inovativním přístupem v použití nano vlákenných struktur. Výsledky její práce jsou zvláště patrné v době, kdy na celé zeměkouli dochází k prudkým změnám jak přírodním, tak celospolečenským. Nepřišlo to však ze dne na den. I v tomto případě platí, že systematickou dlouhodobou činností lze dosáhnout vynikajících výsledků.

Zájem o moderní textilie projevila Ing. Marcela Munzarová již jako studentka Technické Univerzity v Liberci, kde se věnovala technologii tkaní, a zvláště kompozitním materiálům. Následně v praxi zažila, jaké to je, když průmysl, který 400 let táhnul ekonomiku regionu přestal na 50 let inovovat, k tomu se změnila většina podmínek pro podnikání v části vyspělé Evropy a výsledkem je průmysl, který není schopen konkurovat se zeměmi na východní straně polokoule. Patří však k lidem, kteří se nevzdávají a raději hledají nové příležitosti. V roce 2005 ji zaujala naprosto převratná technologie, která shodou okolností vznikla ve stejném regionu. Technologie na průmyslovou výrobu nanovláken vyvinutá v Liberci. Pět let zkušeností přetavila v úspěch ve společnosti Nanovia poskytující zakázkovou výrobu v oblasti technických nanovláken. Ta se zařadila mezi české a evropské průkopníky.  Kombinace vývoje a snahy prosadit se ve světě ji vedla k úvahám o použití nanovláken v dalších oblastech. Výsledkem činnosti je průmyslová společnost Nano Medical, s.r.o., jejímž posláním je nabízet trhu špičkové materiály v segmentech zdravotnictví, kosmetiky a technických prostředků. Zde jsou již hojně využívány materiály jako Anti Microbe Web R filtrační medium s výjimečným záchytem částic, bakterií a virů, zároveň však vynikající prodyšností. Dále bioaktivní nanovlákenná struktura ChitoFib používaná pro krytí ran, při použití rozličných absorbentů, doslova akceleruje regenerační schopnosti.